کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت راشا را دارند، باید مفاد این توافق نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید، عضویت، قوانین و مقررات مربوطه است.

ماده 1:

افراد برای عضویت در سایت راشا و خرید از آن باید قبل از خرید به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور، آدرس پست الکترونیکی و… و ثبت نام مراحل عضویت را تایید کند.

تبصره 1: صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد توافق نامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.

تبصره 2: کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

تبصره 3: تنها اشخاص حقیقی حق عضویت در سایت را دارند. کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره 4: به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود فرد بوده و راشا هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

تبصره 5: هر شخص مجاز به داشتن تنها یک حساب کاربری در راشا می باشد.

ماده 2:

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از این سایت و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و راشا مسئول صدمات ناشی از ابزار کاربر نمی‌باشد.

ماده 3:

افراد بالای 18 سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) را در سایت راشا دارند.

تبصره 1: رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و راشا هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

ماده 4:

کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید از سایت را دارد.

ماده 5:

فرایند خرید از سایت توسط کاربر به این شرح است:
الف- بازدید از کالاها و خدمات ارائه شده در سایت
ب- پرداخت مبلغ تعیین شده به‌ صورت آنلاین به حساب شرکت (انعقاد قرارداد)
ج- ایجاد رسید کالا و خدمات خریداری شده در حساب کاربری

تبصره 1: ایجاد رسید کالا و خدمات بلافاصله و با انجام اولین خرید صورت می گیرد، به جز در مواردی که استفاده از راشا به صورت بالذات نیازمند حداقل افراد خریدار باشد (کلاس های آموزشی که نیاز به رسیدن حداقل افراد جهت تشکیل کلاس و یا برگزاری سمینار و وبینار می باشند) در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد خریداران در زمان تعیین شده در این موارد، قرارداد بین کاربر عضو و راشا فسخ و شرکت وجوه واریزی را به‌ صورت اعتباری برای کاربر عضو برای خریدهای آینده در حساب مجازی ویژه‌ای که برای هر عضو تعیین شده است، نگهداری می‌کند. همچنین به وجوه مذکور از زمان واریز وجه به حساب های راشا تا زمانی که وجوه در نزد راشا باشد، هیچگونه سودی تعلق نمی‌گیرد.

تبصره 2: پس از خرید و ایجاد رسید کالا و خدمات، کاربر عضو میتواند ظرف مدت زمان 3 روز کاری درخواست بازگشت وجه خود را به پشتیبانی اعلام کند و چنانچه به هر دلیلی کاربر در مدت مذکور نتواند درخواست بازگشت وجه خود را ثبت نماید راشا مسئولیتی در قبال عدم اقدام مشتری نداشته و وجه واریزی مسترد نمی‌شود.

تبصره 3: عضویت در سایت راشا رایگان است.

تبصره 4: راشا هیچ گونه مسئولیتی در قبال کیفیت، کمیت و شرایط کالای فروخته شده ندارد.

ماده 6:

راشا اطلاعات زیر را به‌ منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد:
الف- مشخصات و ویژگی‌های کاربردی کالا و یا خدمات.
ب- تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری است.
ج- هدیه ها و جوایز.

ماده 7:

رسید‌های کالا و خدماتی که پس از خرید برای کاربران عضو که در حساب کاربری ایجاد می‌شود دارای نام و مشخصات است اما کاربر عضو باید از رسید و یا کد دریافتی مراقبت نماید و چنانچه به هر دلیلی آن رسید مربوطه مفقود شود و یا شخص دیگری از آن استفاده کند، راشا در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

تبصره 1: نام چاپ شده روی رسید، نامی است که کاربر در زمان عضویت به شرکت ارائه داده است. بنابراین راشا در خصوص هرگونه مغایرت نام با هویت واقعی خریدار مسئولیتی ندارد و درصورت بروز هرگونه مغایرت، خریدار حق استفاده از رسید خود را نخواهد داشت.

ماده 8:

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود خدمات از راشا به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین راشا مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌ دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

ماده 9:

به منظور تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود و کاربران حق اعتراض ندارند.

تبصره 1: راشا این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌ طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.

ماده 10:

تمامی مکاتبات معتبر مکاتبات ایمیلی میباشد و مکاتبات دیگر از دید راشا منسوخ و هیچ گونه مسئولیتی متوجه راشا در این خصوص نمیباشد.

ماده 11:

راشا از کلیه اطلاعات کاربران عضو اعم از اطلاعات دریافتی و ارسالی، (Backup) تهیه نموده و از آن نگهداری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه دیگر مصون بماند.

ماده 12:

کاربر نباید در سایت اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را برای هرگونه عمل تجاری از دست می‌دهد.